Óhegyi napok Óbudán


Egyesületünk tagjai többnapos részvételével nyitották meg az Óbuda Hegyvidékiek Egyesületének 3 napos rendezvényét, az ÓHEGY NAPOK – 2016 „SZÉCHENYI, ÉS A REFORMKOR” elnevezéssel. A Wysocki Légió tagjainak díszlövésével megnyílt rendezvényen közreműködtek a Magyar Huszárbandérium bajtársai is, akik "Vivát huszár!" címmel kiállítási anyagot is biztosítottak a nagyszámú érdeklődőnek. A hétvégi rendezvényen „Építészeti és természeti kincseink a Kárpát-medencében” elnevezéssel Thaler Tamás fotókiállítása is megtekinthető volt, de elhangzott „Széchenyi, a magánember” címmel Fónagy Zoltán történész, kandidátus előadása. A műsort reformkori táncok színesítették az Alerton Klub előadásában, egyéb zenei műsorszámként felcsendült pár vidám dal klasszikus gitáron Pál Szilveszter előadásában. A rendkívül színes műsorhoz hozzájárult a „Szabadság, szerelem” című válogatás reformkori költőink verseiből. Egyesületünk, a Wysocki Légió bemutatóját is örömmel vette a közönség, Máté Endre parancsnok előadását és a szuronyvítan bemutatót igazi élvezettel fogadták az óbudai látogatók. Az este folyamán a reformkori zenei aláfestést a Békás Zenekar szolgáltatta, Juhász Dénes vezetésével, majd a zenekar hangjaira táncra is perdült a közönség. Az igazi reformkori hangulatot korabeli ruhák, társasági viseletek, egyenruhák, zenék és ételek tették felejthetetlenné.

Urbanics Gábor hő. sahh.

Share

You have no rights to post comments

Powered by Enter Logic
Bejelentkezés

Login

Username
Password
Remember Me

Regisztrálás

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password
Verify password
Email
Verify email